Výběr matrace

Výběr matrace podle tuhosti a váhy uživatele

Na naší infolince nejčastěji slyšíme dotazy na výběr matrace podle tuhosti, proto jsme Vám připravili speciální článek "Výběr matrace podle tuhosti a váhy uživatele".

Podklad pod matraci

Tedy lamelový rošt, laťkový rošt, drátěný rošt, nebo pevná deska - je to první co ovlivní Váš výběr. Máte-li již postel doma a nechcete investovat do nové, je třeba matraci vybírat na již instalované rošty.

Pokud máte pevnou podložku zde jednoznačně můžeme doporučit pružinové a taštičkové matrace, protože výborně větrají a nemusíte se tak bát plísní. Tyto matrace však nejsou vhodné na lamelový nebo laťkový rošt a už vůbec ne na polohovací rošt.

Sendvičové matrace jsou vhodné na pevné rošty a polohovací rošty. Není doporučeno uživat je na motorových roštech. Zvláště pokud obsahují kokosová vlákna.

Lazyfoam (studená pěna), latexové matrace, matrace z BIOpěny jsou vhodné na všechny druhy roštů včetně motorově polohovacích roštů. Nejsou však doporučovány na pevné podložky.

Tuhost matrace

Je velice těžké rozdělit matrace do několika skupin tuhostí, protože ji ovlivňují různé kombinace materiálů a výšky matrace.

Proto jsme v našem eshopu zvolili rozdělení do několika skupin. U každé matrace ještě používáme číselnou řadu 1-5, která má upřesňující význam.

Měkké matrace - převážně sem patří matrace latexové. Dále pak některé matrace ze studené pěny a matrace z líné pěny.

Měkčí matrace - Nejširší skupina matrací patří do kategorie tuhosti 2. Jsou vhodné pro ty, kteří nechtějí měkkou matraci, ale na tvrdém se jim nechce spát. Zároveň lze tyto matrace považovat za měkké pro těžší lidi. Patří sem taštičkové matrace, sendvičové matrace, matrace ze studené pěny, matrace z biopěny a některé matrace latexové (zpravidla vyztužené PUR pěnou nebo kokosovým vláknem).

Střední matrace - Velmi obsazená skupina matrací. Pro lehčího člověka již působí jako tuhá matrace a pro těžšího jako příjemný střed. Opět má zástupce prakticky ve všech skupinách matrací.

Tvrdé matrace - Pro opravdové těžké váhy. Matrace v této kategorii jsou opravdu tuhé. Patří sem některé pružinové matrace, některé sendvičové matrace a některé matrace ze studené pěny. Tyto matrace dost často vybírají lídé po ůrazu zad.

Nicméně matraci si můžete i vybrat starým dobrým selským rozumem. Pokud máte rádi měkkou matraci, vybírejte tuhost 1 či 2 v závislosti na Vaší váze - je samozřejmé, že pokud někdo váží 100kg, bude mít z tuhosti 2 jiný pocit než člověk vážící 60kg. Pokud rádi spíte na tvrdém, je třeba uvažovat obdobně. Pokud vážíte 50kg, bude pro Vás tuhost číslo 4 jako beton. Pokud si nejste jistí vybírejte matrace se dvěmi tuhostmi a použijete stranu která vám bude více vyhovovat např. 3+4.

Výška matrace

I zde je vhodné zvažovat kvalitu podkladu. Pokud matrace bude vysoká, snese i horší rošt. Pokud je matrace nízká, pak doporučujeme vždy kvalitnější rošty.

Důrazně nedoporučujeme kombinovat matrace do postele od různých výrobců v jedné posteli. Ačkoliv jsou výšky uváděné v centimetrech relativně přesné, občas se liší výška potahu a výsledný dojem nepůsobí příliš vhodně.


Kvalitní anatomický polštářek ZDARMA


Doprava matrace až domů ZDARMA


 

Kategorie zboží

Velikosti matrací

Mohlo by vás zajímat

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies. Rozumím