10 rad pro výběr matrace

Než začnete vybírat a nejste si zcela jistí, na co se při výběru matrace zaměřit, přečtěte si následujících pár rad, jak si správně vybrat v našem eshopu AbsolutniSpani.cz.


1. CO VÁM VADÍ NA VAŠÍ STARÉ MATRACI? - než začnete vybírat matraci, vzpomeňte si co Vám na staré matraci nejvíce vadilo. Nezapomeňte, že doba pokročila a naše matrace vycházejí z nejnovějších poznatků o zdravém spánku a nových technologií materiálů pro výrobu matrací.  

2. JAK BUDETE MATRACI VYUŽÍVAT? - pro jaký účel matraci použijete. Pro spaní na chatě či chalupě nebo pro hosty stačí jednodušší typy matrací s nižší nostností, protože nebude tak často využívána. Výběru matrace pro každodenní využití je třeba věnovat větší pozornost. Pro osoby dlouhodobě upoutané na lůžko jsou speciální typy matrací - antidekubitní.

3. MATRACE PRO PARTNERY - volte raději dvě samostatné matrace, než jednu velkou - každá z nich respektuje individuální hmotnost, osobní nároky na tvrdost lůžka a zdravotní požadavky partnera. Ne vždy totiž vyhovuje jedna matrace oběma partnerům současně. Navíc lze jednotlivé matrace na lůžku během užívání snadněji otáčet, zabránit tak sležení a výrazně tak prodoužit jejich životnost.

4. MÁTE ROŠT NEBO PEVNOU PODLOŽKU? - typ matrace musí být vybírán s ohledem na její složení. Pro některé matrace je vhodná spíše pevná podložka, jiné lze umístit také na laťkový nebo lamelový rošt.

5. POTAH MATRACE JE TAKÉ DŮLEŽITÝ- Potah matrace by měl být snímatelný a pratelný, popř. snadno čistitelný. Hygienu lůžka totiž také ovlivňuje potahová textilie, která leží mezi Vaším tělem a jádrem matrace. Potah zamezí růstu mikroorganismů (roztoči, bakterie a houby) a usnadní užívání, údržbu a čištění potahu.

6. ZDRAVÉ SPANÍ A TECHNOLOGIE - Vybírejte z moderních materiálů a konstrukčních řešení, které odpovídají aktuálním poznatkům a světovým trendům v oblasti zdravého spaní. Naše matrace jsou vyrobeny v ČR z nejmodernějších dostupných materiálů s ohledem na dlouhou životnost.

7. KLAMAVÁ REKLAMA - Žádná matrace neléčí - podobně jako neexistují zdravotní potraviny, nábytek, oblečení apod.

8. VYZKOUŠENÍ MATRACE - Matraci si na internetu vyzkoušet nemůžete, ale ani v obchodě za necelou půlhodinku testování několika druhů matrací nepoznáte, zda je to ta správná. Použijte raději svůj usudek a využijte i našich rad.

9. CENA MATRACE - Srovnávejte srovnatelné - cenu matrace ovlivňuje typ použitého materiálu ,ale také celkové konstrukční řešení a samozřejmě druh potahu matrace.

10. ŽIVOTNOST NAŠICH MATRACÍ - Průměrná živnost matrace se pohybuje v rozmezí 5 - 10 let. Především s ohledem na hygienické hledisko doporučujeme omezit dobu užívání matrace a po uplynutí její životnosti ji vyměnit za novou. V posteli trávíte minimálně 1/3 života, nešetřete proto na úkor svého zdraví!


Kvalitní anatomický polštářek ZDARMA


Doprava matrace až domů ZDARMA


 

Kategorie zboží

Velikosti matrací

Mohlo by vás zajímat

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies. Rozumím