Druhy matrací podle použitých materiálů

Latexové matrace

Latexové matrace jsou doporučovány odborníky pro své výborné ortopedické vlastnosti. Díky své měkkosti jsou vhodné na polohovací rošty. Současně je latex velmi vzdušný, čímž snadno odvětrává vlhkost, stejně jako studená pěna. Latexová matrace je komfortní, extrémně dlouho trvanlivá a má velmi vysokou elasticitu. Není toxická a neohrožuje životní prostředí. Je to 100% přírodní produkt. Umožňuje volnou cirkulaci vzduchu a je prevencí proti tělesnému pachu ukládajícímu se v matracích. Chová se jako živoucí organismus, který může dýchat. Latexová matrace je velmi flexibilní a tvarově stálá i po mnoha letech užívání (neproleží se), po stlačení (kompresi) se velmi rychle vrací do původního tvaru. Má vysokou antibakteriální odolnost, čímž se stává velmi bezpečným produktem pro děti i dospělé.

Sendvičové matrace

Sendvičové matrace kombinují výhody kvalitních PUR pěn nebo tzv. „studených pěn” s flexibilitou latexových desek nebo poddajností viskoelastických pěn.

Pěnové matrace

Pěnové matrace jsou z velmi kvalitní pěny vyráběné metodou za studena, s otevřenou buněčnou strukturou. Naše pěnové matrace vynikají elasticitou, provzdušněním a výbornou stálostí tvaru. Velmi dobře podpírají páteř – toho je docíleno perforací, použitím různě tuhých materiálů nebo vkládáním výztuh do matrace. Dle výšky a zónování jsou matrace vhodné na pevnou podložku nebo rošt.

Pružinové matrace

Klasické pružiny (systém Bonell), které obsahují naše pružinové matrace, zaručují přijatelné ortopedické vlastnosti matrace a zároveň zajišťují vzdušnost lůžka. Pro děti a nižší váhové kategorie jsou vhodné matrace kombinované s polyureta- nem a pro vyšší váhové kategorie matrace kombinované i s kokosovým vláknem.

Prohlídněte si naši nabídku pružinových matrací.

Matrace líná pěna

Lazyfoam neboli líná pěna (vyvinuta při kosmickém výzkumu NASA) dokáže kopírovat tělo nejenom na základě hmotnosti člověka, ale reaguje i podle jeho tělesné teploty. Matrace zahřátým tělem měknou a díky efektu tzv. pomalého vracení omezují protitlak na exponovaných místech, matrace tak zabraňují proleženinám. Dochází ke zlepšenému prokrvení, spánek je bez neustálých změn polohy klidnější. Matrace jsou dle výšky a zónování vhodné na pevnou podložku nebo na lamelový rošt.
Doporučujeme: Matrace TERI - Lazyfoam matraci (matrace z líné pěny).

Antidekubitní matrace

Antidekubitní matrace je určena pro pacienty dlouhodobě upoutaných na lůžko s omezenými možnostmi pohybu. Antidekubitní matrace se běžně používají ve zdravotnictví. Ideální antidekubitní matrace dosahuje hodnoty tlaku na rizikových místech pod 32 mmHg - 4,27 kPa. Dekubit = PROLEŽENINA


Kvalitní anatomický polštářek ZDARMA


Doprava matrace až domů ZDARMA


 

Kategorie zboží

Velikosti matrací

Mohlo by vás zajímat

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies. Rozumím