Složení matrace

Nerozumíte co znamenají všechny ty značky v popisech matrací? Přečtěte si něco o složení matrace.

Používané materiály

PUR pěna, nebo také tepelně modifikovaná pěna

Jedná se o polyuretanovou pěnu, která nachází uplatnění v celém spektru čalounických výrobků. Liší se hlavně svojí hustotou a odporem proti stlačení. Pro výrobu matrací je velmi důležité zvolit optimální tuhost pěny pro zachování vysokého komfortu ležení a dlouhou životnost matrace.

Vysoceelastická tzv. "Studená pěna" označovaná také jako HR pěna

Komfortní, vysoceelastická (HIGH RESILINCE) pěna je vyráběna jinou technologií, než klasická PUR pěna. Její strukturu tvoří miliony buněk ve tvaru nepravidelného dvanáctistěnu, které fungují jako mikropružiny. Pěna má otevřenou buněčnou strukturu, která zajišťuje výborné odvětrání matrace a je mimořádně vhodná na všechny typy lamelových roštů, případně na pevnou podložku. Vyznačuje se vysokou životností a tvarovou stálostí.

Speciální pěna - visco, líná pěna

Viscoelastická, nebo se jí také říká "líná pěna, nebo "termoreaktivní pěna". Tento materiál vyvinuli specialisté z NASA pro ochranu kosmonautů proti účinkům obrovského přetížení. Komfortní pěna v namáhaných částech matrace vlivem tepla a tlaku těla spáče změkne a tím umožní dokonalé okopírování lidského těla a zajišťuje výbornou oporu svalů a páteře. Díky svým vlastnostem je vhodná také pro lidi trvale upoutané na lůžko. Pěna má velmi vysokou životnost a je odolná proti proležení.

NATURALIS®

NATURALIS® je inovativní čalounický materiál pro výrobu komfortních matracových jader. Jedná se o visoceelastickou (tzv. HIGH RESILIENCE) polyuretanovou pěnu s podílem přírodního oleje z rostliny VERENDA (Skočec obecný) , který dává pěně NATURALIS® jedinečné vlastnosti z hlediska spánkového komfortu. Pěna NATURALIS® přispívá také příznivě k zlepšování životního prostředí tím, že přírodní olej použitý při výrobě této pěny nahrazuje standardně používané suroviny. Díky vysoké objemové hmotnosti a jedinečným charakterovým vlastnostem pěna zaručuje dlouhodobou životnost matracového jádra.

Latexová pěna

Matracové jádro z této pěny se vyznačuje vysokou elasticitou, tvarovou stálostí a dokonalým odvodem vodních par. Buněčná struktura má vysokou hustotu. Pro naše matrace používáme výhradně pěnu s vysokým podílem přírodního kaučukového mléka. Matrace z latexové pěny jsou díky efektu vodního lůžka vhodné i pro lidi trvale upoutané na lůžko. Pro lepší odvětrání doporučujeme jako podložku lamelový rošt, který nemá mezery širší, než 5 cm. Latex je mimořádně vhodný pro elektrické lamelové rošty. Při použití latexové matrace na pevné desce a nedostatečném větrání a vyšší potivosti může docházet k plísni matrace.

Kokosové vlákno

Z kokosových ořechů získáváme vlákna, která po ošetření latexovým mlékem pro trvalou pružnost používáme v řadě našich matrací. Slouží k důkladnému provětrání matrace a nastavení její optimální tuhosti. U pružinových matrací slouží také jako vrstva proti protlačení pružin.


Kvalitní anatomický polštářek ZDARMA


Doprava matrace až domů ZDARMA


 

Kategorie zboží

Velikosti matrací

Mohlo by vás zajímat

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies. Rozumím